Apie mus

„Ypatingos kavos klubas“ – tai edukacinė platforma, apie kavos industrijos subtilumus. Tai ne baristų edukacija, tai paprasto žingeidaus žmogaus domėjimasis visais įmanomais kavoje slypinčiais poskonių atradimais ir kavos pupelių unikalumu, taip pat kavos rinkoje vykstančiais pokyčiais, kavos ūkiuose egzistuojančios nelygybės mažinimu.

 

Čia galite rasti įdomios  informacijos apie kavą, tvarumą, žiedinę ekonomiką, jų svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime, įsigyti aukštos kokybės kavos produktus, sekti edukacinius – degustacinius gyvuosius ir nuotoliniu būdų organizuojamus renginius.

 

Mūsų komandos tikslas yra suburti bei užauginti kavos gurmanų bendruomenę, kuriai nuoširdžiai būtų įdomu nuolatos pažinti ir gilintis į kavos paslaptis, kad galėtume ragauti dar neragautų kavos pupelių. Kad kavos pupelė virstų kokybiško kavos gėrimo vertintojo emocija. O gal netgi atrasti savo hobį, kurio lig šiol neturėjote. 

 

„Ypatingos kavos klubo“ misija – papasakoti apie kokybės sąvoką kavos industrijoje. Kokybė kavos puodelyje, tai ne tik aukštais balais (pagal 100 balų rūšinės kavos asociacijos (SCA) vertinimo skalę) vertinamos kavos pupelės, jų skoniai ir poskoniai, aromatai, galutinės produkto kainos dydis, kavos skrudinimo data, kavos pupelių malimo rupumas, puodelio iš kurio geriame kavą platumas, įrankis, kuriuo ruošiame kavą, tai kartu išreikštas dėkingumas kavos plantacijų ūkininkams, kuriems itin svarbus solidarus pasaulio kavos mėgėjų palaikymas vykstant sparčiai klimato kaitai.

 

Mums ypatinga kava, tai yra tos kavos pupelės:

a) kurios užauginamos ūkiuose, priklausančiuose Pasaulinei sąžiningos (Fair Trade) prekybos organizacijai;

b) kurios užauginamos nedideliais kiekiais mažuose ūkiuose arba ypatingame ūkio plote (lot) – rūšinės (specialty) kavos, kurių kavos uogos renkamos rankomis, skiriamas didelis dėmesys jų apdorojimui ir kavos gėrimo kokybei kavos puodelyje.

Mūsų komanda bendradarbiauja su Fair trade (sąžiningos prekybos grandyje dalyvaujančiais) kavos pupelių skrudintojais, kurie turi ilgalaikius ryšius su Brazilijos, Honduras ir Peru Fairtrade kooperatyvais, kurie nuo 2016 metų yra sumokėję daugiau nei 3.5 milijonų dolerių premium kainų už kavos pupeles, ko pasekoje ūkininkai turi galimybę kelti savo kvalifikaciją gerinant kavos pupelių kokybę pasiūlydami rūšines kavos pupeles vartotojams, gauti didesnį nei vidutinis atlygis rinkoje už kavos pupelių derlių. Mūsų tikslas dar smarkiau prisidėti prie šios iniciatyvos ir plėsti žinią visuomenei.

„Ypatingos kavos klubui“’ kokybė kavos pupelėje – tai detalus ir nuoseklus atsekamumas kavos pupelės kelyje, nuo uogos iki kavos gėrimo kavos puodelyje. Tad ir toliau tęsime pažintinę kelionę po rūšinių ypatingų kavos pupelių iš mažųjų ūkių pasaulį. 

Mums rūpi kavos plantacijų darbuotojai, kurių darbas yra vertinamas ne tik piniginiu atlygiu, bet ir nuoširdžiu, sąžiningu „ačiū“. Mums svarbu tvarumas gamtoje, atliekų perdirbime ir žmonių santykiuose. Tad šiemet pasirenkame ypatingąją Fika kavos pupelę kaip įrankį žmonijos edukacijai apie:

 socialųjį eliksyrą – kavos gėrimą;

 kokybišką laiką kartu;

 kokybę kavos pupelėje;

 Lietuvišką Fiką – kavos ir sūrio derinimo ypatumus;

 pagarbą žmogui – vartotojui, gamintojui ir kiekvienam kavos industrijos dalyviui;

 žiedinę ekonomiką;

 tvarumą ir atliekų perdirbimą – mokysimės drauge rūšiuoti, išsiaiškinti visus rūšiavimo mitus ir tikruosius faktus;

 atsekamumą kavos pupelės kelyje.

„Ypatingos kavos klubo“ kavos produktų linija pavadinome – Fika the Human coffee. Šiam pavadinimui įtaką padarė du faktoriai:

 Anne Morrow Lindbergh posakiai apie kavą – ‘geras pokalbis stimuliuoja tiek pat, kiek stipri juoda kava, ir po jų abiejų sunku užmigti’

  švediškosios ‘fika’ reikšmė – kavos pertraukėlė/ kvietimas išgerti kavos susitikus neformalioje aplinkoje. Tai yra socialinis fenomenas, visų švedų pripažįstamas pretekstas sustoti ir pasimėgauti akimirka.

"Fika - tai socialus kavos puodelis kiekvienam!"

Misija

Papasakoti apie kokybės sąvoką kavos industrijoje ir suteikti galimybę kiekvienam mėgautis kokybiška kava namuose kasdien…

Vizija

Laimingi klientai, besimėgaujantys puikia kava savo namuose. 

Vertybės

Sąžiningumas, kokybė, prieinamumas – pagrindinės mūsų kompanijos vertybės.

kuo išskirtinė mūsų produktai?

  • Šie produktai sukurti pagal senosios itališkos kavos mokyklos eksperto Gennaro Aniello rekomendacijas, ko pasekoje kava yra labai artima itališkiems kavos pupelių mišiniams – sodri, įprastai kaviška, subalansuota.
  • Fika kavos linijos produktai  – tai kruopščiai rinktų, plautų, bei natūraliai apdirbtų, saulėje džiovintų, kruopščiai skrudintų kavos pupelių mišiniai. 
  • Žalių kavos pupelių, naudojamų Fika kavos mišiniuose, kokybė svarbi mums patiems, todėl jos kruopščiai atrenkamos, testuojamos ir prieš skrudinimo procesą yra dar kartą patikrinamos. ‘Fika the Human coffee’ produkcijoje naudojamos žalios pupelės vertinamos pagal tarptautinę kavos pupelių kokybės įvertinimo balų skalę (pagal 100 balų rūšinės kavos asociacijos (SCA) vertinimo skalę). Jų kokybė visuomet svyruoja nuo 77 iki 81 balo, t.y. kokybė pasirenkama tarp labai kokybiškos komercinės ir aukščiausios rūšies žalių pupelių, apibrėžiant 80- ties balų kokybės kriterijumi.
  • Fika kavos pupelės yra skrudinamos būgninėje skrudintuvėje, pagamintoje Italijoje. Kruopščiai skrudinant pavyksta išgauti kiekvienam regionui būdingus ypatingus kavos pupelių skonius. Skrudinant pupeles susidaro lakieji ir nelakieji junginiai, kurie suteikia kavai išskirtinį skonį ir aromatą. Rūgštys, esančios žalios kavos pupelėse, vaidina svarbų vaidmenį kuriant kavos gėrimo poskonius ir yra labai jautrios karščiui. Skrudinimo proceso metu kai kurios rūgštys suskyla ir sukuria kitas. Pavyzdžiui, citrinos ir vyno rūgštys, kurios suteikia vaisines ir saldžias natas kavos gėrimui, skrudinant suskaidomos, todėl ilgas arba per karštas kavos pupelių skrudinimas gali labai sumažinti galutinio profilio saldumą. Kavoje yra didelis kiekis chlorogeno rūgšties, kuri skrudinant suskaidoma į kavos ir chino rūgštis. Tiek chlorogeno rūgštis, tiek susidariusi chino rūgštis suteikia kavos gėrimui kartumo ir sutraukia burną (kavos gėrime jaučiamas ‘bjauriosios’ rūgšties poskonis). Kruopščiai skrudintos kavos pupelės jau tapo mūsų prekės ženklo stiprybe, mat kavos gėrimas, pagamintas iš Fika kavos pupelių yra subalansuotas, kaviškas ir ne rūgštus. 
  • Fika kavos pupelių skrudinimo procese yra nuolat tikrinama skrudinamų pupelių spalva, drėgmės lygis, deguonies kiekis bei pakuotės vientisumas.
  • Fika produkcija yra pažymėta sąžiningos prekybos (angl. fair trade) sertifikatu. Kava yra sertifikuota kaip pagaminta pagal sąžiningos prekybos standartus. Sąžiningos prekybos organizacijos kuria prekybos partnerystes, grindžiamas skaidrumu ir pagarba, kuria siekiama didesnės tarptautinės prekybos teisingumo. Šios partnerystės prisideda prie darnaus vystymosi, teikdamos geresnes tarptautinės prekybos sąlygas kavos pupelių ūkininkams.
  • Fika pagrindinės (150g ir 1kg) kavos pakuotės pagamintos iš lengvai rūšiuojamo plastiko (recycable). Tad skatiname atsakingai rūšiuoti pakuotes, mat Lietuvoje vis dar rūšiuojama nepakankamai ir plastiko perdirbimo įmonės importuoja plastiką perdirbimui. Mūsų misija- rūšiuoti ir perdirbti. Juk mažybė sukuria didybę.

kontaktai

© 2023 Ypatingos Kavos Klubas